wtorek, 26 czerwca 2012

co nieco o pokazie Zuo Corp :)

19 czerwca 2012 roku, w małej auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej odbył się pokaz najnowszej kolekcji Zuo Corp. Jest to pierwsza w pełni autorska kolekcja Bartka Michalca, dla Zuo Corp., bez udziału Dagmary Rosy, która odeszła z firmy, w grudniu 2011 roku.
,, Uroda kobiety jest formą władzy" to hasło autorstwa Susan Sontag, które stało się motywem przewodnim inspiracji najnowszej kolekcji, tłumaczył Bartek. A oto i on, zapamiętajcie go bo jeszcze o nim usłyszymy:Zuo corp. interpretuje archetyp złej macochy, znanej z baśni Braci, Grimm, na język współczesnej kobiety, która zamiast magicznego lustra przegląda się w zdjęciach wyretuszowanych przez grafików komputerowych. Formuła pokazu idealnie podkreśliła ten motyw. Zamiast wybiegu, modelki pojawiły się na 20 świecących postumentach. W centralnej części sali, znajdowały się duże białe schody, po których prawej stronie stała klatka z rzadkim białym pawiem albinosem. Niezwykłe dźwięki gongu oraz muzyki granej na kieliszkach obwieściły rozpoczęcie wydarzenia. 
Modelki, kolejno zrzucając z siebie czarne welony zaprezentowały pełne przepychu, koloru i niezwykłych faktur propozycje Bartka. Obok strzyżonego laserowo futra, Hi-techowych tkanin z metalowymi nićmi, czy specjalnych siatek, mogliśmy podziwiać nowoczesne tłoczone we wzory poliesty. 
Ukoronowaniem kolekcji była warta 35 000,- PLN, biała suknia balowa stworzona ze specjalnego sprasowanego jedwabiu o fakturze śniegu, wyszywana koronką oraz kryształami. Świeży, odważny i stawiający na najnowsze światowe tendencje design biżuterii Apart -Elixa, dopełnił stylizacji prezentowanych strojów.
Jak podoba Się Wam ta suknia? Idealna na ślub w zimie :D

Po pokazie modelki zostały na postumentach i każdy mógł podejść do nich i dokładnie obejrzeć projekty.
Pokaz był piękny, niestety sama nie mogłam na nich być i wysłałam koleżankę. Mam nadzieję, że i mi będzie kiedyś dane zobaczyć równie efektowne wydarzenie. 

Pozdrawiam,
Ola

6 komentarzy:

 1. Pomysł na pokaz - niezły, ale same kreacje nieszczególnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja jestem oczarowana :) szkoda, że mnie tam nie było

  OdpowiedzUsuń
 3. 20% spoko 80% bez smaku. Ze zdjęć kolekcja płaska zbyt dużo jednego pomysłu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie też niespecjalnie przypadły do gustu, raczej brak tym kreacją jakiegoś polotu...

  OdpowiedzUsuń

Jeśli podoba Ci się nasz blog, zostaw komentarz i dołącz do obserwowanych. Każdy komentarz jest dla nas bardzo pomocny, dziękujemy:)